Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Baran 21.03 – 20.04

Dzieci spod znaku barana są pełne energii i żywiołowości. Uwielbiają ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Już raczkowanie sprawia im niesamowitą radość. Pierwsze kroki stawiają bardzo pewnie pomimo licznych upadków. Starsze dzieci doskonale realizują się w sportach drużynowych. Rywalizacja pozytywnie motywuje je do własnego rozwoju. Małe barany szybko się niecierpliwią i mają skłonności do popadania w histerię, co przemija z wiekiem. Są odważne, śmiałe, w szkole często ciężko im trzymać język za zębami, co przekłada się na częstsze wizyty rodziców u wychowawcy. Dzieci spod znaku barana chętnie i bardzo spontanicznie wyrażają swoje uczucia.

Byk 21.04 – 20.05

Upór to ich wrodzona cecha. Szybko popadają w gniew. Rodzice muszą uczyć dziecko elastyczności w stosunku do innych oraz dyplomacji w relacjach z ludźmi. Małe Byki lubią smakołyki i łakocie. Są uzdolnione plastycznie. Dobre oceny z plastyki czy zajęć technicznych nie powinny być zaskoczeniem. Rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż częste lenistwo i brak chęci do nauki z czasem przemija. Byki są przede wszystkim błyskotliwe i dokładne. Świetnie sprawdzają się w roli architektów czy ekonomistów. Ważne jest wsparcie i motywacja do działania. Dzieci spod znaku byka są silnie związane z domem, a przede wszystkim z mamą.

Bliźnięta 21.05 -21.06

Dzieci spod znaku bliźniąt są bardzo energiczne. Szybko zaczynają raczkować i stawiać pierwsze kroki. Interesuje je niemal wszystko. Szybko się nudzą, w związku z tym rodzice muszą zapewniać im zróżnicowane zajęcia i zabawy. Lubią bardzo wcześnie wstawać i wymagają ciągłej uwagi. Idealną zabawką dla bliźniaka są puzzle, klocki czy układanki. Nie mają problemów z nauką, są inteligentne i szybko przyswajają wiedzę. Doskonale realizują się w nauce języków obcych, informatyce czy mediach.

Rak  21.05 -21.06

Raki uwielbiają kontakt z innymi dziećmi. Są miłe, uprzejme i opiekuńcze w stosunku do młodszego rodzeństwa. Lubią zwierzęta. Często proszą rodziców o zakup, psa, kota czy świnkę morską. W kontakcie z małym rakiem trzeba być miłym i grzecznym. Bardzo źle reagują na krzyk i są nad wyraz delikatne. Mocno przywiązują się do swoich zabawek i ulubionych przytulanek, które obowiązkowo muszą podróżować razem z nimi. Sportowa rywalizacja nie jest ich mocną stroną. Dziedzina, która może stać się ich konikiem to historia, geografia czy plastyka. Ważne, aby rodzice służyli im wsparciem i słuchali, gdy chcą mówić o swoich problemach.

Lew 23.07- 23.08

Dzieci spod znaku Lwa lubią być w centrum zainteresowania. Nie lubią natomiast zbytniego wysiłku, co niestety często ma swoje przełożenie w nauce i wynikach w szkole. Rodzice muszą uczyć swoje pociechy systematyczności i odpowiedzialności. Małe lwy często wymuszają decyzje na swoich rodzicach krzykiem i płaczem. Kiedy zauważą, że ta metoda jest skuteczna, ciężko będzie ich tego oduczyć. Świetnie radzą sobie w szkolnych przedstawieniach, a trema jest dla nich obcym uczuciem. Mały lew zawsze stanie w obronie słabszego na szkolnym korytarzu. Jest lojalnym przyjacielem.

Panna 24.08 – 22.09

Są bardzo pomocne i chętnie wywiązują się ze swoich obowiązków domowych. Zabawy, które wymagają zastanowienia i analizowania sytuacji to ich żywioł. W szkole Mała panna lubi błyszczeć. Jest świetnym organizatorem, dlatego też często zasiada w samorządzie klasowym. Jest pilnym uczniem, czasem nawet „kujonem”. Utrzymanie porządku w pokoju nie sprawia mu problemu. Lubią spędzać czas nad książkami. Rodzice powinni je zachęcać do zabaw na świeżym powietrzu i do uprawiania sportów.

Waga 23.09 – 23.10

Dzieci spod znaku wagi to urocze, zachwycające wszystkich małe pociechy. Łatwo zdobywają serca najbliższych. Stronią od wszelkich sporów i kłótni. Wychowując małą wagę należy być niezwykle taktownym i delikatnym. Małe wagi nie znoszą nudy. Poszukując coraz to bardziej interesujących zabaw. Są bardzo rozmowne i łatwo nawiązują kontakt z rówieśnikami. Posiadają zdolności intelektualne, często stają się ekspertami w dziedzinie sztuki. Najwięcej Noblistów jest spod znaku wag.

Skorpion 24.10 – 22.11

Małe skorpiony nie należą do łatwych dzieci. Upór to ich wrodzona cecha. Pełne energii, z trudnością mogą wytrzymać w jednym miejscu. Są bardzo inteligentne i dociekliwe. Szybko przestają wierzyć w Świętego Mikołaja. Od dziecka dążą do niezależności i swobody. Uparcie dążą do celu, a porażka ich nie zniechęca. Nie przepada za zabawami w grupie. Lubi przebywać sam ze swoimi zabawkami. Nauczyciel, który jest w stanie okiełznać skorpiona musi mieć silną osobowość i autorytet. Rodzice muszą przede wszystkim ułatwiać mu zdobywanie wiedzy, której mu nigdy za wiele.

Strzelec 23.11 – 21.12

Dzieci spod znaku strzelca są niezwykle energiczne i ciekawe świata. Dużo pytają, uwielbiają przeglądać zawartości szuflad. Kochają sport, a ulubionym przedmiotem w szkole jest bez wątpienia w-f. Najgorszą karą dla małego strzelca jest bezruch i bezczynność. Często ciężko mu wysiedzieć na miejscu. Lubi zabawy na świeżym powietrzu. Błoto i kurz nie są mu straszne. Lubi książki fantastyczne, które może czytać do późna. Rano ciężko do dobudzić go szkoły.

Koziorożec 22.12 – 20.01

Dzieci spod znaku koziorożca są z natury małomówne. Często są bardzo poważne jak na swój wiek. Nie należy ich na siłę zmuszać by stały się duszą towarzystwa. Świetnie radzą sobie z przedmiotami ścisłymi. Są również bardzo dobrymi kandydatami na sportowców. Rodzice powinni nagradzać je za małe sukcesy. Zmotywuje to je do dalszego rozwoju. Bardzo ważne, aby zapewnić im warunki do nauki. Koziorożce bowiem bardzo łatwo się rozpraszają. Aby wiedza z łatwością wchodziła im do głowy muszą mieć ciszę, czas i pełną koncentrację.

Wodnik 21.01 – 19.02

Dziecko wodnik to typowy indywidualista, który ceni sobie swobodę. Już jako niemowlę nie lubi dostosowywać się do przyjętych norm. Często grymasi przy jedzeniu i zasypianiu. Szybko budzi się w nim ciekawość otaczającego świata. Jest pełne wewnętrznej siły, aczkolwiek lubi chodzić z głową w chmurach. Niekiedy rodzice muszą pomagać mu w powrocie do otaczającej rzeczywistości. Dzieci spod znaku wodnika czerpią radość z nauki, w szkole doskonale sobie radzą i szybko stają się prymusami. Inteligencja to bez wątpienia ich atut.

Ryby 20.02 – 20.03

Dzieci spod znaku ryb to marzyciele, lubią często przenosić się w baśniowy świat bajek i czarów. Najlepszym miejscem zabaw jest ich własny pokój wśród ulubionych pluszaków. Idealnym sposobem na usypianie jest czytanie książek lub opowiadanie bajek. Dzieci spod znaku ryb obdarzone są talentem artystycznym i muzycznym, są bardzo uczuciowe i wrażliwe. Jak typowa Ryba uwielbia spędzać wakacje nad morzem. Ważna rola rodziców polega na wydobywaniu z dziecka drzemiących w nim zdolności oraz motywowanie do ich rozwijania.