Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Istnieje wiele metod planowania i określania płci dziecka. Część z nich jest bardziej profesjonalna, część mniej. Niektóre z nich sprowadzają się do zwykłych zabobonów i przesądów. Jednak do tej pory pomimo wielu starań, specjalistom nie udało się opracować w 100% skutecznego sposobu.

Poniżej przedstawiamy trzy metody, które wydają się być skuteczne:

autorstwa Franciszka Benendo, jest metodą opartą na wyliczeniach względem dnia owulacji. Bierze ona pod uwagę żywotność plemników i zakłada, że plemniki z męskim z chromosomem Y żyją krócej w niesprzyjających warunkach, ale z drugiej strony są szybsze od plemników z chromosomem X czyli żeńskich. Zgodnie z tą metodą aby począć dziecko płci męskiej rodzicie powinni współżyć tuż przed owulacją lub zaraz po niej. Daje to szanse, że plemnik z chromosomem Y dotrze do komórki jajowej jako pierwszy. Aby począć dziecko płci żeńskiej współżycie powinno nastąpić na 1 lub 2 dni przed owulacją. Pozwala to przypuszczać, że plemniki z chromosomem Y wyginą wcześniej niż te z chromosomem X, zapewniając poczęcie dziewczynki.

autorstwa profesora Stolkowskiego, oparta jest na założeniu, że dieta matki wpływa na płeć poczętego dziecka. Dieta  bogata w przetwory mleczne (z wyłączeniem słonych serów) takie jak: jogurty, kefiry a także: potrawy mączne, kasza, figi, fasola, kapustę, jaja, ryż, słodycze, czekoladę, miód, marchew warunkuje poczęcie dziewczynki. Natomiast dieta bogata w sód oraz oparta na  produktach typu: mięso, wędliny, ryby, makaron, białe pieczywo, ryż, ziemniaki, banany, daktyle warunkują poczęcie chłopca.  Wydaje się, że sól najbardziej warunkuje płeć dziecka. Duża ilość soli zapewnia poczęcie chłopca, brak soli zapewnia poczęcie dziewczynki.

autorstwa Patricka Shouna, uzależnia płeć dziecka od rodzaju ładunku komórki jajowej. W zależności jaki jest jej ładunek – dodatni bądź ujemny, przyciąga ona określone plemniki. Pod uwagę brana jest także grupa krwi matki, wiek, termin miesiączki oraz wielu innych czynników. Powyższe informacje pozwalają na opracowanie tzw. „kalendarzyka polaryzacji”, który wskazuje dni sprzyjającej poczęcie dziecka określonej płci. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod planowania płci dziecka.